NOSLĒDZAS CĒSU FUTBOLA ČEMPIONĀTS

15.10.2017

Līdz ar Latvijas 7:7 futbola čempionāta noslēgumu, varam oficiāli teikt – arī Cēsu futbola čempionāts ir beidzies!
Lai gan sacensības beidzās augusta pēdējā sestdienā, mūsu labākā komanda Rauna pārstāvēja Vidzemes čempionātā, kas notika 1.oktobrī. 
Pagājušo gadu Rauna Vidzemes finālturnīrā izcīnīja otro vietu. Šogad – solis augšup – uzvara turnīrā un iespēja cīnīties par Latvijas labākās 7:7 futbola komandas godu!

Par visu pēc kārtas!

 

CĒSU ČEMPIONĀTS


Izvērtējot infrakstuktūras pieejamību Cēsīs un apkārtnē, tika pieņemts lēmums spēlēt Jāņmuižas stadionā. Jāpiemin, ka regulāra dabīgā zāliena lietošana un tā atjaunošanās bija pietiekama. Par laukuma pieejamību un kvalitāti jāsaka Paldies Priekuļu novadam. 
Čempionātā piedalījās 8 komandas, kas katru otrdienu vakaru, paralēli uz diviem laukumiem, kopā aizvadīja 4 spēles. Turnīrā tika aizvadītas 14 kārtas, trīs mēnešu garumā no jūnija līdz augusta beigām.
Salīdzinot ar pagājušo gadu ir audzis spēļu apjoms un kvalitāte. Katrā komandā varēja spēlēt līdz 3 spēlētājiem, kas piedalās Latvijas futbola čempionāta 1.līga. Otrās līgas spēlētājiem ierobežojumi nebija. 
Kopā aivadītas 55 spēles, parādītas 34 dzeltanās un 11 sarkanās kartiņās. Tika piemēroti arī disciplinārsodi, kur spēlētājiem bija jāizlaiž noteikts spēļu skaits.

Uzvarētājs tiks noskaidrots aizvadot divu apļu turnīru, kurā labāko sniegumu, izcīnot 13 uzvaras 14 spēlēs, parādīja Rauna. Čempionātā vadošo komandu pulkā bija arī Eglītes mežs un Vaivīte. Pēdējā kārtā sudrabu izcīnīja Vaivīte, bronzu – Eglītes mežs.

 

1. Rauna
2. Vaivīte
3. Eglītes mežs
4. FC Arza
5. Pērkons
6. Siguldas būvmeistars
7. Auciems
8. Einšteins

 

Labākais uzbrucējs - Rezultatīvākais spēlētājs – Andrejs Ivanovs (Siguldas būvmeistars). 11 vārti P.s. Nepārprotiet – Siguldā dzīvo arī Andrejs Ivanovs – ne tas kurš FK Priekuļi vadītājs.
Labākais vārtsargs - Ričards Plakanis
Labākais aizsargs - Rihards Ieviņš
Labākā spēlētājs – Edgars Lācies. Ar lielu degsmi, atbildību, centību izpelnījies šo Godu šogad!!!
Godīgākā komanda – Pērkons. Pavisam godīgi – vismazāk dzelteno, sarkano kartiņu. Vai bija nepiekāpīgi? Nē, bet godīgi !!!

Turnīra noslēgumā par kultūras programmu parūpējās komanda Vaivīte. Uzaicināta grupa – Duets Sandra jaunajā sastāvā, ar popularāko dziesmu “Vasaras mobilais kabatā”

 

VIDZEMES FINĀLTURNĪRS

 

No Cēsu futbola čempionāta tikais uzvarētaji kvalificējas Vidzemes novada finālturnīram. 
Rezultāti: 
Rauna - SK Spēks (Valmiera) 1:0
Rauna - OCSK (Ogre) 3:0
Rauna - IMPAR (Limbaži) 1:0
Rauna - Dinamo (Ogre) 0:0
Kopvērtējumā uzvara un mūsu turnīra uzvarētājs pārstāv Vidzemi finālturnīrā.

 

LATVIJAS FINĀTURNĪRS

 

Turnīrā piedalījās 6 komandas - Rauna (Vidzeme), Medze (Kurzeme), LDzSA (Ziemeļaustrumi), Kalupe (Latgale), Salons.lv (Rīga), Lokomotīve (Zemgale). Tikām sadalīti 2 apakšgrupās pa 3 komandām katrā. Pirmās divas katras grupas komandas kvalificējas pusfinālam, trešās vietas spēlē par 5.-6. vietu. Apakšgrupā bija jāsacenšas ar Medzes un LDzSA komandām. Pirmajā spēlē uzvarā pār Medzi ar rezultātu 3:2. Otrā spēle neizdevās un piedzīvots zaudējums pret LDzSA 0:4. Lai gan spēle būtiski neietekmēja situāciju apakšgrupā, jo bija garantēta iekļūšan pusfinālā. Turpinājumā cīņa ar otras grupas labāko komandu Lokomotīve, kura pieveikta ar rezultātu 1:0. Fināla, izšķirošajā spēlē, ar Latgales čempioniem Kalupi. Spēles sākumā Rauna izvirzās vadībā, taču pretinieki spēja rezultātu izlīdzināt. Bija iespēja izcīnīt čempionu titulu spēles pamatlaikā, bet tas neizdevās, tāpēc nācās uzvarētāju noskaidrot pēcspēles sitienos, kuros veiksmīgāki izrādījās latgalieši un pārspēja mūs pendelēs. Latvijas čempionas tika noskaidrots noslēdzošās spēles pēcspēles sitineos, kuros labāki ar rezultātu 3:4 bija pretinieki.
Raunas pārstāvis, Elvijs Reķis: “Esam ļoti priecīgi par sasniegto, taču ir jūtama arī diezgan pamatīga rūgtuma sajūta, jo čempionu tituls bija patiešām ļoti tuvu.”

 

Apsveicam Raunu ar sasniegumu un novēlam neapstātiespie sasniegtā!

 

Līdzar to oficiāli 2017.gada vasaras futbola sezona Cēsīs ir noslēgusies!

 

2018.gada sezonu jau gaidām šodien, jo, visticamāk, spēles tiks aizvadīts atjaunotajā Cēsu stadiona futbola laukumā!

 

Organiztora vārdā vēlos pateikt PALDIES, visiem kas palīdzēja tā veidošanā: Cēsu novada pašvaldība, Priekuļu novada pašvaldība, futbola klubs Priekuļi, Kafe Priede, SIA Fresh One, Andrim Brokānam, Jānim Jarohovičam, visiem tiesnešiem un, protams, spēlētājiem!

 

Ar cieņu, Mārtiņš Jarohovičs